28 Ağustos 2011 Pazar

AKLINDAN BİR SAYI TUT - JOHN VERDON


Halen çok satanlar listesinin üst sıralarında olan bir polisiye roman. Alalı epey oldu ama yeni okuma fırsatı buldum. Daha doğrusu sırf katili doğru tahmin ettiğimi görmek için sonuna kadar okuyabildim. Beni hayal kırıklığına uğratan beklentilerimin çok altında bir kitaptı. Oysa ismi ve kitabın arkasında yazanlar oldukça ilgi çekici gelmişti.

 Arka Kapak

Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: "Aklından herhangi bir sayı tut. 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı." Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: "Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin... Küçük zarfı aç." 

"Aldıklarını geri vereceksin 
Vermiş olduklarını aldığın zaman. 
Biliyorum ne düşündüğünü, 
Ne zaman uyuduğunu, 
Nereye gittiğini, 
Nereye gideceğini. 
Seninle bir randevumuz var, 
Bay 658." 

Sıradanlıklara meydan okuyan, anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz bir kitap "Aklından Bir Sayı Tut" kolay kolay unutmayacağınız bir roman.

Kitabın konusu hakkında biraz daha detaylı bilgi isterseniz aşağıdaki linke bir göz atın. Yazarın 2. kitabı da ''Gözlerini Sımsıkı Kapa'' adıyla Türkçeye çevrilecekmiş. Umarım bu kitabı daha tatmin edici olur.   
http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sanat/kitap-cd/17761360.asp


Bayram tatili için güzel bir kitap önerisi olan var mı?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...